Dlaczego warto wykorzystać audiomarketing w promocji firmy?

Dlaczego warto? Dajmy pierwszeństwo liczbom. Według Marketer+ aż o 51% wzrosła sprzedaż pod wpływem muzyki w grupie poniżej 25 roku życia, o 11% w grupie 25-50 lat, natomiast wśród konsumentów 50+ aż o 38%.

Muzyka do sklepu

Ponadto Dom Badawczy Maison przeprowadził ankietę, której wyniki zaskakują – aż 91% badanych przyznaje, że decyduje się na zakupy w sklepach, gdzie z głośników płynie muzyka. Kropkę stawia TNS OBOP, z którego badań wynika, iż u co drugiego klienta na ocenę sklepu miała wpływ muzyka. A teraz usiądź wygodnie i zastanów się, czy audiomarketing to tylko kolejna fantazja w branży reklamowej, czy też rewolucyjna metoda na zwiększenie sprzedaży, pozyskanie nowych klientów i szansa na budowanie lojalnych relacji z obecnymi odbiorcami naszej marki? Czytając to, słyszysz tylko ciszę, czy przyjemne dźwięki muzyki? Audiomarketing – nie mrzonka, a doskonałe narzędzie marketingowe dla Twojego biznesu.

 

 

Audiomarketing – definicja

Spytasz: co to jest audiomarketing? Z formalnych definicji wynika, iż jest to oddziaływanie na osoby będące w procesie zakupowym poprzez zmysł słuchu, więc muzykę i odpowiednio skonstruowane spoty reklamowe. Kluczem jest założenie, iż muzyka skłania klientów do sfinalizowania transakcji, w połączeniu z aranżacją przestrzeni lokalu, designem, zapachem i oświetleniem wpływa na ostateczne decyzje zakupowe konsumentów. Audio marketing ma jeden główny cel. Jest nim stworzenie jak najbardziej sprzyjającego klimatu w miejscu sprzedaży, emitując właściwie skomponowaną ścieżkę muzyczną z komunikatami reklamowymi, co mocno oddziałuje na klienta. Muzyka zdecydowanie wydłuża czas przebywania konsumenta w miejscu sprzedaży i zachęca do powrotu.

Z audiomarketingiem spotykamy się nie tylko w dużych centrach handlowych czy lokalnych sklepach detalicznych, ale również w miejscach sprzedaży usług, np. w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych, SPA czy w gastronomii. Dostarcza muzykę do konkretnych miejsc, budując tym samym wizerunek marki w biznesie.

 

Jak na konsumentów wpływa muzyka w sklepie?

Jak zatem wpływa na konsumentów narzędzie audiomarketingowe, czyli specjalna playlista dedykowana konkretnemu miejscu sprzedaży?

 

 

Audiomarketing – dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że muzyka w miejscach sprzedaży potęguje chęć zakupową u klientów, jak również kreuje pozytywne wyobrażenie marki. Marketing sensoryczny, którego częścią jest audiomarketing to potężny obszar reklamy, tworzący image marki, definiujący styl życia i budujący skojarzenia z produktami lub usługami. Audiomarketing pozwala na tworzenie muzyki niezależnej, całkowicie odrębnej, dedykowanej wyłącznie konkretnym brandom.

W VSG wykorzystujemy potencjał digital signage. Specjalny system obsługuje strefę audio w miejscu sprzedaży. Kontent audio jest niezależnie sterowany, dostarczany przez sieć i centralnie zarządzany. Program muzyczny pozwala również na systemowe ustawienie częstotliwości reklam dźwiękowych – proces jest także zarządzany i aktualizowany całkowicie zdalnie. Ponadto system VSG umożliwia losowy dobór utworów, eliminując ryzyko powtórzeń:

 

audiomarketing

Audiomarketing – cena

Inwestycja w audiomarketing jest opłacalna i szybko się zwraca. Cena uzależniona jest od długości programów muzycznych oraz rodzaju playlisty (muzyka komercyjna lub royalty free). Muzyka staje się poniekąd Twoim logo i zwiększa szansę na wyróżnienie Twojej marki spośród rosnącej konkurencji. Ponadto zyskujesz legalne źródło muzyki i oszczędzasz – nie musisz na własną rękę kupować licencji do poszczególnych utworów.

Audiomarketing – przykłady można mnożyć. Potencjał muzyki w biznesie wykorzystują zarówno restauracje, centra handlowe, ośrodki wellness, hotele, jak również firmy, które chcą stworzyć przyjemny klimat do pracy dla osób zatrudnionych. Win win!

Dźwięki mają znaczenie.
 

 

VSG Poland
ul.Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa

Chętnie odpowiemy na twoje pytania

KONTAKT Z SERWISEM