Digital Signage w sklepach i placówkach

Digital Signage w sklepach i placówkach


Digital Signage w sklepach i placówkach

Badania pokazują, że ponad 75% decyzji zakupowych podejmowanych jest w sklepie. Warto w odpowiedni sposób wykorzystać tę wiedzę, aby wpłynąć na wzrost sprzedaży. Prawidłowe wykorzystanie technologii Digital Signage może sprawić, że konkurencja zostanie daleko w tyle.

Wybór nośników Digital Signage to krok w stronę nowoczesnej reklamy. Zwykłe billboardy, czy plakaty nie przyciągają takiej uwagi, jak reklama multimedialna, a przecież chodzi o to, aby się wyróżnić, a sposobów wykorzystania Digital Signage w punktach sprzedaży jest wiele.

Najczęściej technologię tę stosuje się w punktach sprzedaży, np. w postaci ekranów znajdujących się bezpośrednio w sklepie, które informują o aktualnych promocjach, czy rabatach. Mogą także służyć, jako inspiracje, dla osób, które szukają pomysłu na stylizację.

art_sklepy01

Źródło: newbqa.benq.com

W galeriach handlowych, przybierają również formę ekranów znajdujących się przed lokalem, na których prezentowana jest oferta wraz z zachęceniem odwiedzenia danego sklepu. Tak jak ma to miejsce w sklepie Harrods w Wielkie Brytanii.

art_sklepy02

Źródło: www.q-bus.de

Ekrany zostały umieszczone także w samym centrum sklepu przy ruchomych schodach. Zamontowano 32 ekrany, po 16 na każdą ze ścian, a prezentowany na nich content  z całą pewnością rzucał się w oczy.

Sklepy spożywcze

Branża spożywcza także zaczęła dostrzegać korzyści wynikające ze stosowania technologii digital signage. Ekrany, po pierwsze, stanowią ciekawe urozmaicenie podczas czekania w kolejce do kasy, a po drugie mogą także dostarczać informacji w postaci wyświetlanych wiadomości ze świata, czy prognozy pogody.

Oprócz wyżej wymienionego urozmaicenia czasu, firmy wykorzystują je w celu prezentacji oferty sklepowej. Nieraz zdarza się przecież, że klienci w supermarketach czekają w kolejce do działu mięsnego, czy działu z nabiałem.

Zamiast patrzeć w smartfony, mogą przecież obejrzeć ciekawą treść publikowaną na ekranach znajdujących się przed nimi. (np. „jak łączyć wina i sery?” – jednocześnie promuje się w ten sposób i nabiał i wino, które można nabyć w sklepie, lub „jak wybrać odpowiednie mięso do…” itp.) możliwości jest wiele, a jedynym czynnikiem ograniczającym jest wyobraźnia.

Jest to ciekawa próba „przemycenia” reklamy pod postacią atrakcyjnych, niedługich filmików, które konsument chętniej obejrzy, aniżeli zwykły plakat informujący o ofercie.

Wykorzystaj fakt, że potencjalny klient ma czas

Technologia digital signage idealnie wpasuje się także w miejsca, w których potencjalni klienci mają dużo czasu – chodzi tutaj o różnego rodzaju przychodnie, poczekalnie, miejsca, w których osoby zmuszone są czekać  np. na obsługę, ze względu na kolejki.
Odbiorcy, szukając urozmaicenia i rozrywki, skupią uwagę na wyświetlanym przekazie.

Przykład wykorzystania technologii DS w aptece i poczekalni:

art_sklepy03art_sklepy05

Źródło: www.m4b.pl www.iwtech.co.uk/digital-signage-tech-services

W klinice weterynaryjnej:

art_sklepy04

Źródło: www.armagard.pl

System elektronicznych numerków

Digital Signage można wykorzystać także w sytuacjach, w których obowiązuje system numerków kolejkowych (np. w przychodni, czy urzędzie).

Osoby niechcące przegapić swojej kolejki będą zmuszone zerkać co pewien czas na ekran.
A skoro ten przyciągnął już ich uwagę, to dlaczego by nie wykorzystać tej okazji do wyświetlania przekazów reklamowych? Poza tym, w ten sposób przedstawiona reklama nie jest narzucająca się, a wręcz może się stać ciekawym urozmaiceniem podczas oczekiwania na przyjęcie do gabinetu. Wybór nośników digital signage jest krokiem, w stronę najnowocześniejszej formy reklamy. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, o czym z roku na rok przekonuje się coraz więcej firm. Umiejętnie stworzony komunikat reklamowy może przyciągnąć uwagę potencjalnych konsumentów, bez wzbudzania w nich irytacji, a co za tym idzie – w przyszłości może mieć to przełożenie na wzrost sprzedaży.

Dostępne tłumaczenia: angielski, niemiecki