Branża hotelowa prężnie się rozwija, dlatego nie można pozostawać w tyle. Konkurencja nie śpi i wciąż wdraża nowe rozwiązania w zakresie reklamy oraz promowania usług obiektu. Jednym z popularnych systemów, które znajduje swoje zastosowanie w usługach hotelowych, jest Digital Signage. Czym jest oraz jak wykorzystać go w swoim hotelu?

Co to jest Digital Signage?

To nowoczesna forma komunikacji z klientami przy pomocy wyświetlaczy reklamowych, umieszczonych w różnych miejscach. Jest to system składający się najczęściej z ekranów oraz aplikacji, połączonych z serwerem. Taka konfiguracja umożliwia sterowanie jednocześnie wieloma urządzeniami oraz dostosowywanie wyświetlanych reklam oraz komunikatów. Zadaniem Digital Signage jest dostarczanie wiadomości o określonych porach oraz w wybranych lokalizacjach. Reklamy mogą być wyświetlane na nośnikach led i lcd oraz mogą być przystosowane do stosowania wewnętrznie lub zewnętrznie.

Digital Signage umożliwia również tworzenie całych ścian reklamowych, złożonych z kilku ekranów, wyświetlających wielkoformatowe reklamy.

Na rynku dostępne są także systemy z ekranami dotykowymi, które pozwalają na aktywności potencjalnych klientów.

Hotel a Digital Signage

Hotele są miejscem wypoczynku. Bardzo często przyjezdni goście pragną zagłębić się w informacje o miejscowości, w której się znajdują oraz chcą poznać historię budynku lub samej marki hotelowej. Ekrany tworzą tutaj przestrzeń do przedstawienia tych informacji w ciekawy i cyfrowy sposób, bez konieczności angażowania w to pracowników. Nowoczesne monitory to również dobry sposób na unowocześnienie hotelowego lobby i podniesienie prestiżu hotelu.

Innym sposobem wykorzystania wyświetlaczy na terenie hotelu jest szybka i skuteczna reakcja w momentach zagrożenia bezpieczeństwa. Możesz przygotować komunikat dotyczący pożaru i w razie, gdy wystąpi ryzyko, wyświetlić informację na ekranie wraz z planem ewakuacji.

Jakie inne możliwości dla hotelu proponuje Digital Signage?

Digital Signage daje Ci szeroki wachlarz na dodanie rozmaitych funkcjonalności dla Twojego hotelu. Dzięki niemu możesz utworzyć spersonalizowane powitania dla gości. To również dobra droga na informowanie o atrakcjach, organizowanych w okolicy albo promowanie lokalnych przedsiębiorców. Zachęć hotelowych gości do skorzystania z oferty zabiegów relaksacyjnych albo poinformuj o hotelowym basenie.

Kieruj reklamą z dowolnego miejsca

System Digital Signage daje możliwość kierowania wyświetlanymi informacjami z dowolnego miejsca przy pomocy telefonu. Nie musisz być w hotelu, aby zapanować nad komunikatami pojawiającymi się na ekranach reklamowych. To wygodne rozwiązanie, które umożliwi Ci stałą kontrolę nad komunikatami, wyświetlanymi na Twoich ekranach.

Digital Signage vs tradycyjne reklamy

System pozwala na szybkie generowanie informacji, uważanych za najbardziej istotne z perspektywy gości hotelowych. Można wykorzystywać go na różne sposoby – od informowania o usługach aż po prezentację aktualnej pogody. Wielofunkcyjność Digital Signage oraz atrakcyjna forma przekazu danych wiadomości, przyciąga uwagę oraz zwiększa prestiż hotelu.

Plusem systemu jest to, że monitory możesz umieścić w każdym miejscu. Nie potrzebujesz gablot czy tablic na informacje. Ekrany multimedialne montowane są w wybranych przez Ciebie miejscach.

Cena systemu Digital Signage w hotelu

Mimo że jest to forma droższa niż standardowe ulotki, to jednak jest to inwestycja na lata. Tradycyjne informatory szybko stają się nieaktualne, natomiast korzyści z reklamy na ekranach możemy czerpać przez długie lata. Koszty w przypadku reklamy Digital Signage w hotelu to cena wyświetlaczy oraz instalacji oprogramowania. Jest to więc jednorazowy koszt, który zwróci się w szybkim czasie.

Gdzie warto umieścić ekrany Digital Signage w hotelu?

Ekrany z systemem Digital Signage sprawdzą się w różnych hotelowych strefach. Warto umiejscowić taki wyświetlacz w pobliżu wejścia, aby od progu witać przyjeżdżających gości.

Wyświetlacz w holu to również świetna możliwość do udostępniania rozkładów jazdy autobusów czy pociągów, a także informacji o atrakcjach, odbywających się na terenie hotelu lub w danej miejscowości. W holu powinny znaleźć się ekrany dotykowe, umożliwiające interakcję. Każdy z gości może wtedy bez skrępowania skorzystać z wyświetlacza i sprawdzić konkretne wiadomości, które go interesują.

System Digital Signage sprawdzi się również w innych strefach hotelu. Wyświetlaj na ekranach menu przy wejściu do restauracji albo cennik rytuałów dostępnych w strefie SPA. Możliwości masz w tym przypadku nieograniczone i sam sterujesz treściami, które będą wyświetlane Twoim gościom hotelowym.

Jeżeli w swoim hotelu posiadasz salę konferencyjną, pomyśl o wyposażeniu jej w ekran z systemem Digital Signage. Możesz wyświetlić na nim imiona prelegentów lub tematykę danej konferencji. Podniesie to rangę Twojego ośrodka i zyska uznanie wśród organizatorów, którzy chętniej do Ciebie wrócą, organizując kolejne wystąpienia.

System Digital to rozwiązanie sprawdzające się w branży hotelowej oraz wielu innych dziedzinach. Zamontuj ekrany w różnych punktach budynku i dostosuj wyświetlane komunikaty do konkretnej strefy w hotelu. Digital Signage podniesie prestiż Twojego ośrodka i doda nową funkcjonalność dla gości. Dodatkowo multimedialne ekrany, umieszczone w hotelu dodadzą mu powiewu nowoczesności.

KONTAKT