Reklama to przede wszystkim informacja. Dla jednych to kreatywny komunikat z przyzwoitą dawką perswazji, dla innych wyłącznie nachalna wiadomość z rodzaju „niedługo otworzę lodówkę, a tam…”. Jak zatem zwrócić uwagę odbiorców, umiejętnie wykorzystując potencjał marketingowy narzędzia, jakim jest reklama na ekranach LCD i wyróżnić się spośród konkurencji, budując przewagę na rynku?

Ekrany LCD – innowacje w reklamie

Współczesny marketing pozwala na dotarcie do konsumentów za pomocą różnorodnych rozwiązań – ambient advertising, viral, buzz, storytelling, nieszablonowy content, reklamy natywne to tylko przykłady, po które sięgają działy kreacji we współpracy z marką. Rynek jest niezwykle dynamiczny, trendy zmieniają się niemal codziennie, a promocja usług lub produktów konkretnej firmy nie może czekać i musi przyciągać. Dlatego warto pochylić się nad nowoczesnym środkiem z obszaru digital – reklama na monitorach LCD to odpowiedź na potrzeby konsumentów.

Reklama na monitorach to świetna okazja do tego, aby sprzedawać jeszcze więcej i budować wizerunek marki w świadomości klientów. Obszar digital signage już dawno wyparł tradycyjne formy reklamy, skupiając się na bezpośrednim, atrakcyjnym i nietuzinkowym wizualnie przekazie. To dlatego monitory dotykowe nie przestają zyskiwać na popularności. Ich szerokie zastosowanie w działaniach marketingowych wiąże się właśnie z szansą dotarcia do większego grona odbiorców, choć zalety tego rozwiązania można mnożyć.

Wybór interaktywnej formy promocji świadczy o zaangażowaniu marki w dystrybucję materiałów reklamowych oraz skupieniu na potrzebach konsumentów. Ekrany LED pozwalają na zdecydowanie lepszą prezentację oferty – to nośnik wielkoformatowy, z możliwością dostosowania parametrów, dynamicznie i efektownie prezentujący obraz. W porównaniu z klasycznie wyklejonymi billboardami plasują się w ścisłej czołówce innowacyjnych rozwiązań digitalowych.

Monitory reklamowe – sukces marki

Do tej pory ekrany LCD były wykorzystywane podczas mnóstwa akcji marketingowych. Marki decydują się na tego rodzaju środek reklamowy jako element wspierający kampanię marketingową lub, bardzo często, akcje społeczne, zwracające uwagę na konkretny produkt, aspekt lub usługę. Reklama na monitorze gwarantuje sukces – komunikat z pewnością dotrze do szerokiego grona odbiorców tym bardziej, jeśli ekrany montowane są w newralgicznych punktach miast, sklepów czy domów handlowych.

Monitor dotykowy doskonale wpisuje się we wciąż postępujący rozwój technologiczny. Trwałość, solidność i łatwość obsługi to kluczowe cechy tego rozwiązania reklamowego, jednak największym argumentem za stosowaniem ekranów LCD jest atrakcyjny i angażujący przekaz, będący przyszłością marketingu opartego na digital signage.

Na niezawodność monitorów dotykowych wpływa zaawansowana technologia, niezmiennie idąca w parze z wysokiej klasy wykonaniem i jakością. To nośnik reklamowy, który charakteryzuje uniwersalne zastosowanie – jego potencjał może być wykorzystywany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Jeśli zatem rozpatrujesz inwestycję w reklamę indoor lub outdoor, ekrany LCD idealnie wpiszą się w Twój kreatywny koncept. Co więcej, monitory pozwalają na nietuzinkowy montaż. Co to oznacza? Nie musisz skupiać się wyłącznie na tradycyjnym zawieszaniu ekranów – poszczególne parametry dają możliwość osadzenia ich nawet na podłodze lub jako obiektu wolnostojącego w dowolnym obszarze. Każda z tych opcji nie wyklucza doskonałej jakości prezentowanych treści.

Reklama na monitorze nie ogranicza. Świetnie sprawdza się w każdej branży. Sklepy, placówki bankowe, zakłady usługowe (fryzjerstwo, kosmetyka, mechanika), gastronomia, branża spożywcza to tylko kilka z nich, w których ekrany LED perfekcyjnie zdają egzamin z marketingu. Era cyfrowej komunikacji trwa i nic nie wskazuje na rychły koniec. Digital signage to dziś konieczność w nowoczesnych strategiach marketingowych.

Konsumenci są już odporni na tradycyjne formy reklamy, dlatego daj swojej marce szansę na zbudowanie mocnego wizerunku na rynku.

Monitory do reklam – kluczowe cechy rozwiązania

Decydując się na inwestycję w ekrany LCD, warto pamiętać, że obsługa urządzenia jest niezwykle łatwa. Użytkownik zyskuje prosty i intuicyjny interfejs, możliwość wprowadzania zmian w dowolnym momencie oraz bazę zdjęć produktów. Ekrany pozwalają dodatkowo na synchronizację poszczególnych komunikatów, tj. wyświetlanie aktywnych serwisów, np. pogodowych, informacyjnych czy walutowych. Ponadto na centralne/zdalne zarządzanie wyświetlaniem przez Internet, modyfikację treści w zależności od pory dnia, zdalne wyłączanie/załączanie monitorów, podział ekranów na strefy, pasek RSS.

Jeśli jesteś gotowy na niemałą rewolucję w biznesie i zwiększenie potencjału sprzedażowego w swojej firmie, skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów. W VSG skupiamy się na rozwiązaniach digital signage i działamy na korzyść Twojej marki. Ty zgłaszasz potrzebę innowacji w reklamie, a my zajmujemy się całą resztą.

KONTAKT