Potencjał reklamowy telebimów LED jest oczywisty. Reklama na telebimach to doskonały sposób na zwiększenie widoczności produktów i usług na rynku oraz konsekwentne budowanie wizerunku marki w świadomości odbiorców. Zanim zdecydujesz się na tę formę reklamy, znajdź odpowiedź na kilka pytań – jakim budżetem dysponujesz, gdzie chciałbyś umieścić reklamę, w jakim formacie i jaka jest Twoja grupa docelowa.

Telebim diodowy zewnętrzny LED to nowoczesny nośnik wizyjny z diodami LED będący częścią komunikacji cyfrowej, wypełniający zarówno przestrzeń outdoorową, jak i LED indoor. Mocno wspiera marketingowy obszar digital signage. Co sprawia, że telebimy LED zyskują znaczną przewagę nad chociażby wielkoformatowymi ekranami plazmowymi? Przede wszystkim wyróżnia je idealna widoczność obrazu mimo panujących warunków atmosferycznych, np. nasłonecznienia oraz wyrazistość, na którą wpływa większa jasność powierzchni telebimu. Montaż możliwy jest i na zewnątrz, i wewnątrz budynków (reklama indoor).

 

Reklama na telebimach LED – dlaczego warto?

Można krótko: bo zwraca uwagę i sprzedaje. Można też nieco dłużej, przywołując kilka istotnych argumentów za. Specjaliści z branży marketingu zgodnie twierdzą, że o sukcesie telebimów LED w 99% stanowi ich lokalizacja. Czy mają rację? Z pewnością. Tego rodzaju nośniki wizyjne najlepiej jest sytuować w miejscach, gdzie potencjalny klient nie przejdzie wobec reklamy na telebimie obojętnie. Przykłady lokalizacji, które sprawdzają się w przypadku telebimów LED to m.in.:

 • drogi przelotowe z dużym ruchem kołowym
 • duże skrzyżowania z sygnalizacją świetlną – odbiorca ma czas na zapoznanie się z cyfrowym komunikatem
 • centrum miasta
 • osiedla domków jednorodzinnych
 • blokowiska
 • okolice hipermarketów/domów handlowych/galerii handlowych

Reklama na telebimach jest niezwykle skutecznym narzędziem marketingowym. Marki zyskują możliwość dotarcia z konkretnym przekazem do szerokiego grona potencjalnych klientów. Warto zwrócić uwagę na wyniki badań przeprowadzonych przez amerykańskich specjalistów z branży – ruchomy obraz jest zdecydowanie lepiej zapamiętywany przez odbiorców niż obraz statyczny. 87% ankietowanych zapamiętuje przekaz z telebimu, a 9 na 10 osób częściej wpatruje się w reklamę wyświetlaną właśnie na telebimie LED niż np. na klasycznym billboardzie. Ruch zwraca uwagę i zakorzenia się w świadomości konsumentów, stąd wnioski ekspertów, które dotyczą reklamowania na telebimach jako najbardziej efektywnej i efektownej formy promocji produktów lub usług typu outdoor.

 

Reklama na telebimach LED – zalety

Inwestując w reklamę na telebimach LED, możesz przygotować się na worek zysków i zalet takiej kampanii, który składa się m.in. z:

 • opracowania strategii kampanii reklamowej według indywidualnych potrzeb i oczekiwań marki (ustalenie targetu promowanego produktu lub usług, czasu trwania, lokalizacji, obrazu)
 • wzmocnienia kampanii reklamowej, prowadzonej w innych obszarach (prasa, radio, telewizja, Internet)
 • budowania wizerunku marki w świadomości konsumentów, tworzenie nowej grupy odbiorców i docieranie do już istniejących konsumentów
 • atrakcyjnego i innowacyjnego prezentowania produktów lub usług
 • podniesienia prestiżu marki
 • możliwości zdalnego aktualizowania informacji na telebimach w trakcie trwania kampanii reklamowej
 • wysokiej jakości prezentowanego obrazu, gwarancji czytelności i widoczności – najwyższej klasy system LED
 • masowego dotarcia z informacją o produktach lub usługach
 • zastosowania różnego rodzaju technik prezentacji, wykorzystania dynamiki, kolorystyki, oświetlenia, kontrastów, animacji – efekty specjalne na telebimach LED zwracają uwagę odbiorców i pozwalają w prosty sposób zapamiętać przekaz kampanii reklamowej

Telebimy LED toną w superlatywach. To forma reklamy, która podąża za aktualnymi trendami w branży marketingowej, a stosowana technologia umożliwia szybką modyfikację treści. Zawiera w sobie wszystkie te cechy promocji i kampanii reklamowej, których pożądają największe marki. Masowy przekaz to największa z zalet telebimów LED. Gwarantują wysoką częstotliwość prezentowanego przekazu, wysoką zauważalność (wyrazistość i czytelność), wymierne korzyści w aspekcie inwestowanego budżetu, małą inwazyjność (nie zaburzają funkcjonowania na co dzień i nie anektują przestrzeni, przeszkadzając w jej odbiorze).

 

Reklama indoor projektuje sukces marki

To prawda. Nawet początkująca marka jest w stanie bardzo szybko zaistnieć w swojej branży dzięki tego rodzaju kampanii reklamowej. To najskuteczniejsza forma reklamy, nienachalna, dynamiczna i mocno zwracająca uwagę. Odpowiednia strategia komunikacji i przekazu reklamy może rzeczywiście sprawić, że sukces będzie czekać tuż za rogiem. Klasyczne formy promocji produktów lub usług, np. billboardy, citylighty czy zwykłe plakaty wciąż są dostępne i zawsze będą, jednak rynek reklamy na telebimach już dawno szturmem przejęły telebimy LED i to dzięki ich technologii marki mają ogromny potencjał, aby zaistnieć w świadomości konsumentów.

Inwestycja w telebimy LED to dobry kierunek w reklamie.

KONTAKT